• Юридичний Факультет

ОN-LINE захід «Роль юридичних клінік в захистіправ людини».

В юридичній клініці університету проведено правопросвітній захід із

студентами, які проходять тут практику.15 лютого цього року керіник юридичної клініки «Ad Astra» Віталій Єлов , він же координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної ради з прав людини у Волинській області провів дистанційний правопросвітній захід із студентами 2 , 3, 5 курсів юридичного факультету , які в даний час проходятьпрактику в юридичній клініці «Ad Astra» на тему «Роль юридичних клінік в захисті прав людини».

В заході взяли участь 20 студентів-правників.

Віталій Єлов зупинився на історії виникнення юридичних клінік в Україні їх

становленні та розвитку, на їх функціях та завданнях, а також розповів про із

співпрацю юридичної клініки з іншими правозахисними органами та організаціями.

Віталій Єлов ознайомив присутніх із здобутками юридичної клініки «Ad Astra» , яка функціонує з 1999 року та є базою практики для студентів правників. Він сказав, що «за весь період діяльності юридичної клініки , студентами консультантами надано правову допомогу більше 4-м тисяч громадян.

Причому правова допомога надавалась не тільки у вигляді консультацій, підготовки правових документів, але шляхом представництва інтересів громадян в судах та інших органах. Наприклад, вже в цьому році за участю студентів Наталії Кобернюк та Віти Місько успішно проведена справа про захист прав багатодітної сім’ї, якій орган соціального захисту відмовив в призначенні та виплаті соціальної допомоги. В клініці пройшли підготовку більше 500 студентів.

Причому на сьогоднішній день випускники юридичної клініки працюють в різних сферах правозастосовчої діяльності. Відрадно, що найбільше з них працює адвокатами, якась частина в прокуратурі, в органах влади та місцевого самоврядування, і навіть 14 з них є суддями. Причому один з них навіть працює суддею Верховного суду.»

Також Віталій Єлов, як один з авторів, презентував студентам посібник «Правнича клінічна освіта в Україні» який щойно вийшов з друку.


На завершення, він відповів на запитання учасників заходу.

27 перегляд0 коментар

+38(0332)24 04 11

©2018-2021 Юридичний факультет Волинський національний університет імені Лесі Українки.